Rekolekcje młodzieży

Wielki Post to czas szczególnej modlitwy i przemiany samego siebie, dlatego Wspólnota Młodych z Jarocina postanowiła spełnić warunki i w czasie 18 – 19 marca 2022 r. przeżyć dni modlitwy i jałmużny.

Rozpoczęliśmy od pomocy dla uchodźców z Ukrainy. W piątek zabraliśmy część naszych funduszy wspólnotowych i udaliśmy się na zakupy by wspomóc potrzebujących, następnie udaliśmy się do Jarocińskiego Ośrodka Kultury w którym spełniliśmy posługę wolontariatu dla rodzin z naszego sąsiadującego państwa. Naszym zadaniem było segregowanie i wydawanie potrzebnych artykułów. Następny dzień postanowiliśmy oddać Panu Bogu w modlitwie, dlatego wyruszyliśmy do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej Bolesnej Królowej Polski. Przede Mszą Świętą wstąpiliśmy do lasu grąblińskiego znanego jako miejsce objawień Matki Bożej i tam w kaplicy ofiarowaliśmy pierwszą dziesiątkę różańca. Kolejnym punktem był kościół sióstr anuncjatek, który zrobił na nas ogromne wrażenie swoją prostotą i panującą tam ciszą.

Większość z nas była pierwszy raz w Licheniu dlatego ogromną łaską była dla nas Msza Święta w intencji naszej wspólnoty, którą mogliśmy przeżywać w sanktuarium. Po Eucharystii zwiedziliśmy podziemia sanktuarium a następnie w skupieniu i ciszy przeszliśmy golgotę. W między czasie modliliśmy się kolejnymi tajemnicami różańca świętego.

Zanim wróciliśmy do Jarocina wstąpiliśmy jeszcze do Bieniszewa, gdzie znajduje się klasztor kamedułów. Tam poszliśmy na spacer i wróciliśmy do domu.

o. Fabian Witkowski OFM