XI Akademickie Gorzkie Żale

Jak co roku zapraszamy Was na Akademickie Gorzkie Żale organizowane w poznańskim klasztorze franciszkanów przy pl. Bernardyńskim. Tematem rozważań XI edycji cyklu nabożeństw będą uczynki miłosierdzia względem ciała.

Pandemia ciągle trwa, a zatem trwa i nasze poczucie odpowiedzialności za zdrowie wszystkich, którzy tworzą AGŻ – od wykonawców, techników, organizatorów po Was, drodzy Wierni. Po wielu naradach, uwzględniając dynamiczną sytuację reżimu sanitarnego i dobro nas wszystkich, zdecydowaliśmy się przeprowadzić tegoroczne AGŻ jedynie w wersji online.

Nabożeństwo odbywać się będzie tradycyjnie w każdą niedzielę o godzinie 20.00 od 21.02 do 28.03 br.

Artyści będą wykonywać swoje aranżacje w czasie rzeczywistym, a my będziemy je dla Was nadawać na żywo z kościoła, który będzie otwarty tylko dla artystów, osób z zespołu technicznego i organizatorów. Streamingi dostępne będą na naszym profilu na Facebooku oraz na naszej stronie internetowej.

Kwestie organizacyjne, logistyczne, zmusiły nas ponadto do podjęcia trudnej decyzji o zamknięciu dla wiernych kościoła na czas Akademickiej Mszy Świętej, która odbywa się po Akademickich Gorzkich Żalach. Uczestniczyć w owej Mszy Świętej będą tylko muzycy i obsługa wydarzenia. Msza także będzie transmitowana. Jeśli jednak ktoś pragnie uczestniczyć w niej osobiście, uprzejmie prosimy o wybranie Mszy Świętej o innej porze.

Dziękujemy za wszelką wyrozumiałość i mamy nadzieję, że zobaczymy się na żywo w przyszłym roku – tymczasem pozostajemy z Wami w duchowej łączności!

Więcej informacji:

www.facebook.com/AkademickieGorzkieZale

www.agz.poznan.pl