o. Generał błogosławi Dzieciątkiem

uroczystość Objawienia Pańskiego, w bazylice Santa Maria in Aracoeli w Rzymie, Minister Generalny Zakonu Braci Mniejszych przewodniczy co roku uroczystej Eucharystii, na zakończenie której udziela błogosławieństwa całemu miastu cudowną figurą Dzieciątka Jezus.

Bazylika ta została wybudowana w XIII w. przez Franciszkanów i poświęcona jest senatowi i ludowi rzymskiemu. Prowadzą do niej dokładnie 124 marmurowe stopnie. Bazylika znajduje się na wzgórzu obok słynnego Kapitolu. Wewnątrz bazyliki znajduje się wspomniana cudowna figurka Dzieciątka Jezus. W okresie Bożego Narodzenia przybywają tu dzieci wraz z rodzicami i deklamują wiersze dla Dzieciątka. W ciągu roku wiele osób z całego świata, wysyła tu bardzo dużo listów z prośbą o modlitwę do Dzieciątka Jezus. Zakrystianin z bazyliki mówi, że wiele z tych listów pochodzi z Polski.

W tym roku, nowo wybrany generał Massimo Fusarelli przewodniczył Eucharystii, wygłosił okolicznościowe kazanie i udzielił błogosławieństwa cudowną figurą Dzieciątka Jezus. Uczynił to przed bazyliką, skąd widać dużą część miasta. W tej Mszy świętej uczestniczy wielu rzymian, przedstawiciele miasta oraz turyści.

o. Maciej Olszewski OFM

gwardian domu generalnego