Franciszkańskie Duszpasterstwo Małżeństw z Poznania wystartowało

Ostatni weekend października członkowie Franciszkańskiego Duszpasterstwa Małżeństw z Poznania spędzili na rodzinnym wyjeździe integracyjnym.

Ugościł nas Ośrodek Rekolekcyjny Archidiecezji Poznańskiej im. Świętej Urszuli Ledóchowskiej w Zaborówcu. To był bardzo słoneczny czas wypełniony modlitwą oraz czasem na integrację małżeństw i dzieci.

Wśród punktów programu wyjazdu nie zabrakło miejsca na Adorację Najświętszego Sakramentu, modlitwy oraz Msze Święte, które odprawił nasz duszpasterz o. dr Ernest Siekierka OFM.

Duszpasterstwo małżeństw ma to do siebie, że na wyjazdach obecne są także dzieci. Dla nich też nie zabrakło atrakcji. Pogoda dopisywała na tyle, że mogliśmy rozmawiać spacerując po okolicznych lasach oraz spędzić intensywnie czas na terenie ośrodka, gdzie ku uciesze dzieci (i nie tylko), znajduje się plac zabaw, boisko piłkarskie oraz ptaszarnia. Sobotni wieczór zakończyliśmy integracją przy ognisku. Po niedzielnej Mszy Świętej odbył się balik Wszystkich Świętych, który okazał się świetnym czasem integracji nie tylko dzieci, ale też rodziców i ojca Ernesta. Udało nam się nawet zatańczyć poloneza.

To był dobry czas. Niestety ze względu na choroby i różne sytuacje losowe części małżeństw nie udało się dotrzeć. Mamy jednak nadzieję, że na kolejnym wyjeździe – rekolekcjach wielkopostnych – będzie nas jeszcze więcej.

Zapraszamy do śledzenia naszych wydarzeń – spotykamy się w trzecią niedzielę miesiąca u Franciszkanów przy placu Bernardyńskim na Mszy Świętej o godzinie 11.00. Wszystkie bieżące informacje udostępniamy na naszym profilu na Facebooku.

Magdalena Nowak