39. piesza pielgrzymka z Brodnicy na Jasną Górę

W dniach od 3. do 12. sierpnia 2021 roku odbyła się 39. piesza franciszkańska pielgrzymka z Brodnicy na Jasną Górę. Na trasie mijaliśmy takie miejscowości jak Lipno, Fabianki, Bogucin, Włocławek, Chodecz, Krośniewice, Łubno, Wodzierady, Wiewiórczyn, Lubiec, Brzeźnicę Starą i wiele innych. Na każdym postoju spotykaliśmy się z wielką życzliwością i serdecznością proboszczów i gospodarzy. Grupa liczyła ponad 50 osób, co w dobie trwającej pandemii, pokazuje, że są ludzie dla których taka forma rekolekcji jest ważna i potrzebna. Grupie przewodził o. Augustyn Zygmunt OFM, proboszcz franciszkańskiej parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Brodnicy. Obecni byli również ojcowie: Cyprian, Ryszard, Fabian i Justyn, siostry franciszkanki: Faustyna i Francesca, a także bracia: Henryk i Giaccomo.

Ogromne podziękowania kierujemy dla wszystkich ludzi spotkanych po drodze, którzy przyjmowali nas na noclegi, którzy przygotowywali posiłki dla nas, którzy byli nam bardzo życzliwi. Szczególne podziękowania kierujemy do księży proboszczów, za ich otwartość i pomoc w pielgrzymowaniu.

Dziękujemy wszystkim posługującym, którzy zaangażowali się w organizację pielgrzymki: porządkowym, muzycznym, medycznym i bagażowym. W tym miejscu w sposób szczególny pragniemy podziękować Gabrysi i Hubertowi, którzy włożyli wiele serca i poświęcili sporo czasu, aby grupa BRĄZOWA mogła pójść, mimo trudnych czasów w jakich obecnie jesteśmy.

Wszystkie intencje, prośby, podziękowania, zostawiliśmy przed tronem Królowej Polski ufając, że Dobry Bóg je wysłucha.

Już teraz zapraszamy na przyszłoroczną, jubileuszową, pieszą franciszkańską pielgrzymkę BRĄZOWA z Brodnicy na Jasną Górę.

 

tekst: o. Justyn Berus OFM
zdjęcia: uczestnicy pielgrzymki